سنتور

یادگیری ساز سنتور

بسیاری از افراد به دنبال بهترین آموزشگاه برای یادگیری صحیح و اصولی سنتور در تهران هستند که مرکز موسیقی طهران پارس شما را در یادگیری این ساز از مبتدی تا حرفه‌ای با برترین اساتید هدایت می‌کند.

همان‌طور که می‌دانید تمرین‌کردن در یادگیری ساز‌ها بسیار مؤثر است کسانی که گیتار و ویولن را به‌خوبی کارکرده باشند به‌راحتی هم می‌توانند سنتور را بیاموزند. تقریباً ۳ ماه طول می‌کشد که به‌خوبی این ساز را فرا بگیرید البته این سه ماه برای یادگیری موضوعات مبتدی سنتور می‌باشد که این موضوعات از اهمیت‌های زیادی برخوردار است که در مرکز موسیقی طهران پارس ثابت شده است که هر شاگردی این موضوعات مبتدی سنتور را فرابگیرد، در یادگیری این ساز دیگر مشکلی نخواهد داشت. اما موضوعی که به‌خوبی شفاف است، خودتان هستید که باید در دوره‌های آموزشی پشتکار داشته باشید و ماهم با اساتید مجرب خود به شما کمک می‌کنیم که بتوانید این ساز را به‌خوبی و حرفه‌ای بیاموزید پس همین حالا در این دوره ثبت‌نام کنید تا شما را به نقطه اوج برسانیم.

آموزش سنتور طهران پارس
آموزش سنتور

سنتور

یکی از ساز‌های قدیمی و سنتی در موسیقی ایران ساز سنتور می‌باشد که بسیار صدای زیبایی دارد که افراد را جذب خود می‌کند.

تاریخچه ساز سنتور

 به گفته بعضی موسیقی‌شناسان این ساز اولین‌بار در ایران بوده است و به کشور‌های دیگر راه پیدا کرده است، به‌عنوان‌مثال در اروپای شرقی سنتور را (دالسی مر) می‌نامند و یا در انگلستان (باترفلای) نامیده می‌شود.

در زمان‌های بابلی و آشوری تصاویری کشیده شده است که فردی در حال کارکردن با وسیله ذوزنقه‌ای شکل است. یکی از دانشمندان موسیقی به نام رئوف یکتا که در کتاب خود نوشته است که سنتور از آلات قدیمی یهودیان بوده است.

اجزای تشکیل‌دهنده سنتور

این ساز از تار‌هایی برخوردار است که باید با ضربه به آن بتوان موسیقی را اجرا کرد، این ساز به شکل یک ذوزنقه‌ای است که کاملاً منظم و هندسی و به‌صورت جعبه‌ای ساخته شده است.

این جعبه ۸ تا ۱۰ سانتی‌متر ارتفاع را به خود اختصاص داده است و تمامی آن از درخت سر و گردو تشکیل شده و دو عدد حفره، شبیه گل روی آن وجود دارد که نه‌تنها سنتور را از لحاظ ظاهری زیبا می‌کند بلکه به آن نرمی و لطافت و همین‌طور شفاف‌سازی صدا را اهدا می‌کند.

دو ردیف پایه چوبی که اصطلاحاً به آن (خَرَک) می‌گویند به روی سطح بالایی سنتور تعبیه شده است. سنتور، دارای ۷۲ عدد سیم است که با دسته‌های ۴ تایی تقسیم می‌شود.

فرم ثبت نام کلاس‌ها

"*" indicates required fields

MM slash DD slash YYYY