ویلن

آموزشگاه طهران پارس

بعضی از هنرجویان از ما می‌پرسند که آیا در یاد‌گیری این ساز سن مهم است؟ ما در پاسخ می‌گوییم که سن شما مهم نیست چه باشد چون ما برای کودکان، نوجوانان و بزرگسالان کلاس‌های مختص به خودشان را بنا کردیم پس نگران سن خود نباشید و مانع علاقه‌تان نشوید.

این دوره با حضور اساتید برتر و مجرب برگزار می‌شود پس شما را به نقطه‌ای می‌رسانند که بتوانید با ویلن موزیک‌های دلخواه خود را بنوازید و در آن رشد شگفت‌انگیزی داشته باشید. وظایف شما به‌عنوان هنرجو این است که بعد از اتمام هر جلسه تمرینات را انجام دهید و از آن‌ها چشم‌پوشی نکنید، تا بتوانید بازدهی خوبی از آموزش‌ها دریافت کنید. در مرکز موسیقی طهران پارس ثبت‌نام کنید تا شما را به نواختن ساز مورد علاقه‌تان برسانیم.

منتظر حضور گرمتان هستیم.

آموزش ویولن طهران پارس
دوره آموزش ویولن

ویلن

تاریخچه ویلن

ویلن، سازی است که اصلیت آن شرقی است و متعلق به کشور ایتالیا می‌باشد که بعد از اتمام جنگ‌های صلیبی به اروپا راه پیدا کرد. ویلن از جنس چوب است و وزن سبکی هم دارد.

ظهور این ساز در قرن ۹ میلادی می‌باشد. بار‌ها نوازنده‌های معروف این ساز را مشاهده کرده‌اید که در هنگام نواختن آن را روی شانه چپ خود قرار می‌دهند، به‌صورت کلی این ساز شانه، دست چپ و چانه را در هنگام نواختن مشغول می‌کند.

در زمان‌های قدیم ویلن دارای سوراخ‌هایی بود که روی آن وجود داشت اما به‌مرورزمان این سوراخ‌ها حذف شدند. در قرن ۱۱ به بعد دیگر این ساز تکامل پیدا کرده و یک ساز دلنواز شناخته می‌شد.

ساختار تشکیل‌دهنده ویلن

ساختار تشکیل‌دهنده ویلن به صورت زیر می‌باشد:

  • کمان
  • جعبه طنینی
  • دسته
  • خرک
  • گریف
  • سیم گیر
  • سیم‌ها

اگر شما به یادگیری این ساز علاقه دارید و دوست دارید در دوره‌های آموزشی شرکت کنید، مرکز موسیقی طهران پارس این امکان را برای شما فراهم می‌کند و شما را در این عرصه سوق می‌دهد. فقط کافی است که شما علاقه و استعداد‌های خودتان را شکوفا کنید و از آن‌ها نهایت استفاده را در زندگی خود ببرید.

ساختار ویولن

فرم ثبت نام کلاس‌ها

"*" indicates required fields

MM slash DD slash YYYY