دف

آموزشگاه طهران پارس

 

در مرکز موسیقی طهران پارس که شما را در یادگیری دف می‌تواند از مبتدی تا حرفه‌ای سوق دهد و مهم‌ترین چیز در این آموزشگاه اساتید مجرب آن است که این امکان برای شما وجود دارد که به بهترین شکل این ساز را بیاموزید.

یک استاد با تجربه می‌تواند برای شما کافی باشد اما بهتر است که برای دوره‌های آموزشی تحقیق کافی را انجام دهید.

 تمامی تلاش ما این است که شما با بهترین امکانات و به شیوه اصیل، ساز دف را بیاموزید شما می‌توانید با مشاوران ما تماس بگیرید و ما این اطمینان را به شما می‌دهیم که مرکز موسیقی تهران پارس از بهترین آموزشگاه در سطح تهران می‌باشد پس برای رسیدن به علایق خود در آموزشگاه ما ثبت‌نام کنید.

آموزش دف طهران پارس
آموزش دف

دف

دف، یکی از مهم‌ترین ساز‌های موسیقی است که از دیرباز تاکنون مورداستفاده قرار می‌گیرد.

تاریخچه دف

 کلمه دف به زبان عربی به معنای کوبیدن است. در بعضی از قبیله‌ها یک رسمی بوده است که برای دف باید قربانی کنند و یا هنگام زدن دف باید گوسفندی قربانی شود، دلیل این کار به‌خاطر ادای احترام به دف و نوازنده آن بود.

 در قدیم دف ازروی و برنج ساخته می‌شد که به آن (خمبک) می‌گفتند. در آن زمان دف‌هایی وجود داشت که در چنبر آن‌ها زنگ‌هایی وصل می‌شد تا نواختن بهبود یابد و به این زنگ‌ها (جلاجل) می‌گفتند.

جنس و ساختار ساز دف

قاب (کلاف اصلی یا کمانه):

کلاف اصلی، همان بدنه استوانه‌ای دف می‌باشد که از جنس چوب ساخته شده و در یک طرف آن پلاستیک یا پوست حیوانات کشیده شده است.

پوست

پوست دف بر کیفیت صدا، قیمت و پایداری دف تأثیر دارد که به دو نوع طبیعی و مصنوعی (طلقی) ساخته می‌شود.

گل‌میخ‌ها

تمامی پوست‌ها با گل میخ چسبیده و محکم می‌شود.

زنجیر (حلقه)

زنجیر در تعیین صداهای مکمل هنگام دف نوازی تأثیر دارد.

شستی (شصتی)

روی قسمت پشت چوب، یک فرورفتگی به‌منظور قرارگیری انگشت شصت وجود دارد که آن را شستی می‌نامند.

دف

یادگیری ساز دف

در کل تا اینجا متوجه شدیم که دف ساختمان ساده‌ای دارد اما دلیل بر این نمی‌شود که یادگیری ساز دف به‌راحتی باشد و باید در بهترین دوره‌های آموزشی شرکت نمایید تا به نقطه موفقیت دست پیدا کنید. یادگیری این ساز به شدت نیازمند برترین اساتید است که مرکز موسیقی طهران پارس تمام امکانات را برای شما فراهم کرده است تا بتوانید دف را از سطح مبتدی تا حرفه‌ای بیاموزید.

در یادگیری دف بعد از آموزش صحیح و اصولی بیشتر از همه نیازمند به تمرین مداوم است. اگر بتوانید بعد از هر آموزش تمرین کنید قطعاً زمان کمی را برای یادگیری سپری خواهید کرد.

فرم ثبت نام کلاس‌ها

"*" indicates required fields

MM slash DD slash YYYY