آموزش گیتار الکتریک

آموزشگاه طهران پارس

در یادگیری گیتار الکتریک صبر و شکیبایی حرف اول را می‌زند و همین‌طور تمرین متداوم که فوق‌العاده مؤثر و تکنیکی است. مرکز موسیقی طهران پارس با بهترین اساتید مجرب، دوره‌ای از گیتار الکتریک برای شما هنرجویان گرامی ترتیب داده است تا شما را از سطح مبتدی به حرفه‌ای در زمینه گیتار الکتریک هدایت کند.

 در این دوره شما با نت‌خوانی، نحوه درست پینگ زدن، آشنایی با سیم‌های گیتار، نحوه صحیح گرفتن گیتار، نام نت‌های موسیقی، آکوردهای آزاد، انواع ریتم‌ها و… را به شما آموزش خواهیم داد پس با مرکز موسیقی طهران پارس تماس بگیرید و در این دوره حرفه‌ای را از دست ندهید، همین حالا ثبت‌نام خود را آغاز کنید. منتظر حضور گرمتان هستیم.

آموزش گیتار الکتریک
گیتار الکتریک

گیتار الکتریک

گیتار الکتریک، نوعی گیتار است که برای نواختن و تولید صدا نیازمند به تقویت‌کننده صوتی یا (آمپلیفایر) است. بعضی از افراد فکر می‌کنند که صدای اصلی گیتار الکتریک به‌تنهایی قدرت زیادی دارد، اما این‌طور نیست به دلیل اینکه توان این ساز را آمپلی‌فایر تعیین می‌کند.

ساختار تشکیل‌دهنده گیتار‌های الکتریک

گیتار‌های الکتریک روی بدنه خود بخشی به نام (پیکاپ) دارند که وظیفه این بخش‌ها برای تبدیل کردن ارتعاش سیم‌های فلزی گیتار به سیگنال الکتریکی می‌باشد. این سیگنال از کابل صوتی گیتار خارج شده و به‌سوی آمپلی‌فایر می‌رود تا در آن تبدیل به صدا شود.
پیکاپ‌ها از سیستم القایی الکترومغناطیسی برای تولید سیگنال‌ها استفاده می‌کنند. در وسط گیتار الکتریک و آمپلی‌فایر نوعی دستگاه به اسم افکت وجود دارد که این دستگاه تأثیرات متفاوتی را روی خروجی سیگنال می‌گذارد و این تغییرات در صدای نهایی گیتار پدیدار می‌شود.

انواع گیتار الکتریک

گیتار الکتریک، در تمامی ژانر‌های موسیقی می‌تواند استفاده شود مانند راک و متال که در این ژانر‌ها می‌توان گفت اصلی‌ترین نقش را ایفا می‌کند. نوع بدنه گیتار الکتریک در نواختن آن بسیار تأثیرگذار است و نوع بدنه‌های گیتار‌های الکتریک به سه گروه تقسیم می‌شود. گروه اول تو پر، گروه دوم توخالی و گروه سوم ترکیبی از خالی و پر است.

گیتار الکتریک

گیتارهای الکتریک با بدنه نیمه توخالی (Semi-Hallow Body)

گیتارهای نیمه توخالی به دو صورت Center Block و Chambered ساخته می‌شوند صدای این گیتارها اغلب برای سبک بلوز و راک پیشنهاد می‌شود.
گیتار الکتریک توخالی

گیتارهای الکتریک با بدنه توخالی (Hollow Body)

گیتارهای الکتریک با بدنه توخالی از نخستین نوع گیتارهای الکتریک می‌باشند و دارای بدنه‌ای توخالی است. صدای این گیتارها نسبت به انواع دیگر بم‌تر و در بازه گرم‌تری قرار می‌گیرد و ازاین‌جهت معمولاً در سبک‌های جز، فولک، جاز و گاهاً بلوز استفاده می‌شوند.
گیتار الکتریک صلب

گیتارهای الکتریک با بدنه صلب (Solid Body)

این نوع گیتارها برای سبک‌های مختلف موسیقی مناسب هستند.

فرم ثبت نام کلاس‌ها

"*" indicates required fields

MM slash DD slash YYYY