هارمونیکا

آموزشگاه طهران پارس

در مرکز موسیقی طهران پارس با بهترین اساتید مجرب می‌تواند شما را در نحوه یادگیری این ساز هدایت کند، ما بهترین آموزشگاه در رشته موسیقی هستیم و این اطمینان را به شما می‌دهیم که با هر سازی که علاقه دارید بتوانید کار کنید.

 تمام وظایف هنرجو در طول دوره‌ها تمرین دائم است و اگر بعد از اتمام هر جلسه به تمرین‌کردن بپردازند به‌هیچ‌وجه مشکل نخواهند داشت پس اگر به ساز هارمونیکا علاقه دارید، در مرکز موسیقی طهران پارس همین حالا ثبت‌نام کنید تا شما را با این ساز آشنا کنیم

منتظر حضور گرمتان هستیم.

آموزش هارمونیکا طهران-پارس
آموزش هارمونیکا

هارمونیکا

شاید در کودکی خود به یاد بیاورید که سازی به نام (هارمونیکا) داشته‌اید اما اسم آن را نمی‌دانستید و کارکردن با آن برای شما سخت بوده است. این ساز خیلی قدیمی و همین‌طور از نوع ساز‌هایی است که با مکیدن باد کار می‌کند.

در همین حال وقتی اسم این ساز به گوش می‌رسد، ممکن است صدای آن در مغز شما بپیچد و کمی با خود فکر کنید که صدای این ساز می‌تواند به آکاردئون شباهت داشته باشد، این شباهت تنها به دلیل ساختمان این ساز‌ها و تولید صوت آن‌ها است.

اگر با سبک‌های: کلاسیک، تردیشنال، پاپ و جَز لذت می‌برید این ساز برای این سبک‌ها بسیار مفید و کاربردی است. حرف‌هایی که در مورد این سایز گفته می‌شود این است که باید با عشق آن را نواخت.

انواع هارمونیکا

انواع هارمونیکا به دسته‌های زیر تقسیم می‌شود که با جنس‌های متفاوتی در بازار به فروش می‌رسند.

هارمونیکای دیاتونیک

دیاتونیک

دیاتونیک معمول‌ترین سازدهنی برای سبک‌های pop,blues و folk می‌باشد. سوراخ‌های این سازدهنی حالت یک ردیفه دارد و هر سوراخ سازدهنی هم با عمل دمش و هم با مکش به صدا در می‌آید. این هارمونیکا یک انتخاب عالی برای مبتدی‌هاست.
هارمونیکای کروماتیک

کروماتیک

در این نوع هارمونیکا یک ردیف سوراخ وجود دارد و هر سوراخ سازدهنی هم با دمش و هم با مکش به صدا درمی‌آید و بسیاری از نوازندگان از این ساز برای تولید تن‌های قوی استفاده می‌کنند.
هارمونیکای ترمولو

ترمولو

این نوع هارمونیکا سوراخ‌های دو ردیفه دارد. در سازدهنی ترمولو هر سوراخ سازدهنی تنها با عمل دمیدن هوا یا مکش هوا صدا تولید می‌کند و در موسیقی‌های پاپ و راک آسیایی استفاده می‌شود.
هارمونیکای دیاتونیک

هارمونیکای آکورد

این سازدهنی‌ها معمولاً ابزارهای نسبتاً بزرگی هستند که 48 آکورد مختلف را تولید می‌کنند.
هارمونیکای کروماتیک

هارمونیکای ارکست

فرم ثبت نام کلاس‌ها

"*" indicates required fields

MM slash DD slash YYYY