سه تار

آموزشگاه طهران پارس

 حال به اینجا می‌رسیم که شما هنرجویان می‌خواهید این ساز را به‌خوبی یاد بگیرید و به آن علاقه زیادی دارید، باید به شما عزیزان بگوییم که مرکز موسیقی طهران پارس دوره آموزشی سه‌تار را برای علاقه‌مندانی مانند شما فراهم کرده است.

یادگیری سه‌تار پیچیده نمی‌باشد و بسیار ساده است، البته مدت‌زمان یادگیری آن حدود ۶ ماه است که به‌خوبی با اساتید مجرب و برتر ما می‌توانید خود را به موفقیت در یادگیری این ساز برسانید، بار‌ها آموزشگاه ما به هنرجویان توصیه کرده است که هرسازی نیازمند به تمرین است البته با آموزشی صحیح و اصولی که مرکز موسیقی طهران پارس شما را در این مسیر هدایت می‌کند پس همین حالا در این دوره شرکت نمایید.

منتظر حضور گرمتان هستیم.

آموزش سه تار طهران-پارس
سه تار

سه تار

سه‌تار، سازی که ملیت آن ایرانی است و روند طولانی و پیچیده‌ای را پشت سر گذاشته است تا به این ساز معروفی تبدیل شود. در قدیم به این ساز سه سیم می‌گفتند و به دست درویش مشتاق علی‌شاه کرمانی یک سیم به آن اضافه گردید و دارای چهار سیم شد.

ساختار سه تار

ظاهر کلی این ساز مانند تار است، خرک سه‌تار از تار کوتاه‌تر می‌باشد و دسته آن از دسته تار ضخامت کمتری دارد. سه‌تار با ناخن انگشتان نواخته می‌شود، مخصوصاً با ناخن انگشت وسط دست راست که در نوازندگان بسیار رایج است.

سه‌تار از دسته، کاسه و پنجه ساخته شده است و پایین آن مانند گلابی نصف شده می‌باشد معمولاً جنس کاسه سه‌تار از چوب درخت توت تهیه می‌شود.اندازه سه‌تار در ناحیه‌های مختلف فرق می‌کند و حدود ۷۶ تا ۸۰ سانتی‌متر است. تار برخلاف سه‌تار از اجرای موسیقی سنگین دستگاهی و سبک مطربی برخوردار است، سه‌تار به دلیل صدای ضعیف به موسیقی طرب و مطربی راه نیافته است.

سه‌تار نماد تنهایی

سه‌تار صدای مخملی و لطیفی دارد و این ساز را نماد تنهایی می‌نامند به دلیل اینکه صدای آرام و ظریفی دارد و بیشتر نوازنده‌های این ساز حالتی غمگین گونه را در خود دارا می‌باشند و با صدای دلنشین این ساز می‌توان ارتباط خوبی از لحاظ سیستم عصبی گرفت.

چرا باید ساز سه‌تار را برای یادگیری انتخاب کنیم

یادگیری نسبتاً آسان : به دلیل نازک بودن دسته ساز و داشتن اکتاوهای کم یادگیری این ساز آسان می‌باشد

حمل آن آسان است : سه‌تار ساز سبکی بوده و ساختمان پیچیده‌ای ندارد که به‌راحتی آسیب ببینید. از این لحاظ برای حمل آن دچار مشکل نخواهید شد.

نواختن اکثر آهنگ‌ها با سه‌تار : با همان کوک اصلی سه‌تار می‌توان همه آهنگ‌ها را نواخت. همه پرده‌ها روی یک دسته قرار دارد و به‌راحتی به آنها دسترسی دارید و می‌توانید به‌راحتی اکثر آهنگ‌ها را بنوازید.

قیمت مناسب سه‌تار : بدون شک با هر توانایی مالی می‌توانید یک سه‌تار تهیه نمایید. 

فرم ثبت نام کلاس‌ها

"*" indicates required fields

MM slash DD slash YYYY