ویولا

آموزشگاه طهران پارس

تا اینجا در مورد ساختار ویولا و آشنایی با آن و همین‌طور تفاوت‌های آن با ویولن صحبت کردیم.

اما برای یادگیری ویولا باید بگویم که مرکز موسیقی طهران پارس با بهترین دوره‌های آموزشی در کنار شما عزیزان هستیم تا این دلگرمی را به شما بدهیم که از مبتدی تا حرفه‌ای می‌توانید این ساز را بیاموزید، البته با اساتید مجرب و برتر که شما هنرجویان گرامی را قدم‌به‌قدم راهنمایی می‌کنند تا به هدف خودتان در این عرصه هنری برسید.

مرکز موسیقی طهران پارس در حال حاضر یکی از بهترین آموزشگاهی است که در تهران به شما آموزش می‌دهد تا در ساز خود مسلط شوید پس همین حالا ثبت‌نام کنید، ما منتظر حضور گرمتان هستیم.

آموزش ویولا طهران پارس
آموزش ویولا

ویولا

صبر کنید، ویولا را با ویولن اشتباه نگیرید. ساز ویولا، ‌سازی است که از خانواده ساز ویولن می‌باشد و صدای ویولا چیزی میان ویولن و ویولن سل می‌باشد. این ساز فقط ۵ سانتی‌متر از ویولن بیشتر است و ۱۰ گرم هم از آن سنگین‌تر و نتیجه می‌گیریم که از سیم‌های قوی برخوردار است.

تفاوت‌های میان دو ساز ویولا و ویولن

ویولا و خانواده آن همگی از ۴ سیم می‌باشند و از نظر ظاهری به هم شبیه هستند. در تمامی این ساز‌ها وسیله‌ای به نام (سوردین) وجود دارد که به تنظیم صدا و تغییر رنگ صوتی در ویولا و همچنین خانواده آن کمک می‌کند.

ویولن، کوچک‌ترین عضو خانواده این ساز‌ها است و همچنین گستره صدای آن ریز است. به نظر می‌رسد که ویولا بعد از ویولن به وجود آمده و به دلیل صدای بالا و انفرادی‌تر از ویولن پا به دنیای ساز‌های موسیقی گذاشته است.

همان‌طور که گفتیم بین این دو ساز تفاوت‌های خاصی دررابطه‌با سیم‌های آن‌ها وجود دارد. ویولا می‌تواند تا حدود ۴ گام پایین‌تر از پایین‌ترین نت ویولن را به اجرا در آورد، به همین علت ویولا بیشتر به‌عنوان یک ساز هارمونیک در عرصه موسیقی مورداستفاده قرار می‌گیرد. اما ویولن هم به‌صورت تک‌نوازی و هم به‌عنوان ملودی استفاده می‌شود.

تفاوت ویولن و ویولا

فرم ثبت نام کلاس‌ها

"*" indicates required fields

MM slash DD slash YYYY