ویلنسل

آموزشگاه طهران پارس

ابتدا باید ساز موردعلاقه خود را انتخاب نمایید، زیرا علاقه همیشه سختی‌های مسیر را قابل‌تحمل می‌سازد. یادگرفتن هر سازی سختی خودش را دارد و باید زمان زیادی برای یادگیری و تمرین ساز موردعلاقه خود صرف کنید، اما قبل از آن نیازمند به دوره آموزشی هستید که مرکز موسیقی طهران پارس دوره‌ای بر مبنای یادگیری ویلنسل ترتیب داده است که شما هنرجویان گرامی و علاقه‌مندان با ثبت‌نام کردن در این دوره به یادگیری این ساز می‌پردازید.در این دوره با حضور اساتید مجرب توانسته‌ایم که دوره کاملی را برای شما هنرجویان فراهم کنیم. در حال حاضر مرکز موسیقی طهران پارس یکی از آموزشگاه‌های برتر در سطح تهران است.

برای یادگرفتن هنر هیچ‌وقت دیر نخواهد بود پس همین حالا در آموزشگاه ما ثبت‌نام کنید و منتظر حضور گرمتان هستیم.

آموزش ویولنسل
دوره ویولنسل

ویلنسل

ویلنسل، عضوی از خانواده ویلن‌ها است که در بخش ساز‌های زهی قرار دارد. همه خانواده ویلن توسط کشیدن آرشه (کمان) با کمک سیم تولید صدا می‌کنند و روی چانه نوازنده برای نواختن قرار می‌گیرد. نکته جالب و قابل‌توجه در این ساز این است که ویلن و ویولا برای نواختن باید روی شانه سمت چپ قرار بگیرند، اما ویلنسل روی چانه قرار می‌گیرد.

تاریخچه ویلنسل

ویلنسل اولین‌بار در قرن ۱۶ میلادی ساخته شد و در زمان قدیم این ساز را (ویلن باس) می‌نامیدند، بعد‌ها به‌مرورزمان این اسم تغییر کرد و به ویلنسل تبدیل شد که به معنای ایتالیایی یعنی (ویلن کمی بزرگ)، سازنده این ساز فردی به نام آندره آماتی بوده است.

همه در خانواده ویلن‌ها فکر می‌کنند که همه چیز این ساز‌ها باهم دیگر یکی است، اما این‌طور نیست به‌طوری‌که نحوهٔ استفاده از سیم‌های هرکدام از این ساز‌ها با هم متفاوت است. این ساز به‌صورت تک‌نواز است و در مجلس و مهمانی‌ها به‌صورت تکی می‌نوازد.

انواع ویلنسل

ویلنسل در اندازه کاملرایج‌ترین نوع ویلنسل، ویلنسل در اندازه کامل است که معمولاً 48 اینچ می‌باشد.
ویلنسلفیبر کربنیویلنسل فیبر کربنی دارای اندازه‌هایی مشابه با ویلنسل در اندازه کامل هستند جنس آنها از فیبر کربن می‌باشد، ویلنسل فیبر کربنی بسیار محکم بوده و نیز فاقد cornices می‌باشد. این امر فضای بیشتری برای صدا ایجاد می‌کند که سبب غنی‌تر شدن صدای ویولونسل‌ها می‌شود.
ویلنسل های در اندازه کوچک‌ترویلنسل ها همچنین در اندازه‌ای کوچک‌تر نیز ساخته می‌شوند که این چلوها با اندازه‌های 7/8, 3/4, 1/2, 1/4, 1/8 و 1/10 مشخص می‌شوند. استفاده از این ویلنسل های کوچک‌تر برای نوازندگان با جثه کوچک‌تر مثلاً بچه‌ها یا مبتدیان راحت‌تر است.
انواع ویولنسل

فرم ثبت نام کلاس‌ها

"*" indicates required fields

MM slash DD slash YYYY