فلوت

یادگیری ساز فلوت در آموزشگاه طهران پارس

حالا در مورد یادگیری ساز فلوت به شما توضیح می‌دهیم با ما همراه باشید.تمامی آموزش‌های فلوت در دوره‌های کودکی شروع می‌شود و در بزرگسالی هم به درجه بالایی در این ساز می‌توان رسید اما هنوز دیر نیست ما در مرکز موسیقی طهران پارس با اساتید مجرب با بهترین دوره‌ها کنار شما هنرجویان گرامی هستیم. یادگیری فلوت بسیار ساده و گویا است و سبک‌های گوناگونی را با خود دارد.

در مرکز موسیقی طهران پارس ما به شما هنرجویان، فلوت رکورد و کلیددار را آموزش می‌دهیم و شما را در مسیر علاقه‌هایتان همراهی می‌کنیم پس همین حالا در این دوره که از مبتدی تا حرفه‌ای تدریس شده است ثبت‌نام کنید.

منتظر حضور گرمتان هستیم.

دوره آموزش فلوت
آموزش فلوت

فلوت

فلوت، سازی که با باد شروع به نواختن می‌کند که آرامشی را با خود به همراه دارد که آن را به شنونده انتقال می‌دهد. این ساز از جالب‌ترین و عالی‌ترین ساز در دسته ساز‌های چوبی و بادی است.

تاریخچه فلوت

فلوت‌ها انواع مختلفی دارند، معروف‌ترین و قدیمی‌ترین آن به نام (آبک) است و تنها چیزی که فلوت را با دیگر ساز‌ها متمایز می‌کند این است که نیازی به ضربه‌زدن یا داشتن ناخن برای نواختن و … ندارد و فقط با نوسانات باد در درون آن، شروع به نواختن می‌کند.

بعضی از تاریخ‌شناسان و باستان‌شناسان می‌گویند که این ساز بسیار قدیمی و قدمت دار است و از زمان سرخ‌پوستان متولد شده است و اگر دقت کرده باشید در برخی از فیلم‌ها آن‌ها در تنهایی خود در حال نواختن فلوت هستند، بعضی‌ها هم می‌گویند فلوت از کشور چین آمده است و اصلیت این ساز از این کشور است.

ساختار فلوت

فلوت‌ها در قدیم از طریق چوب ساخته می‌شدند اما امروزه آن‌ها را با آلیاژ هم تولید می‌کنند، در حال حاضر جنس فلوت اهمیت خاصی ندارد مهم‌ترین چیز در این ساز تولید صدای آن است.روی فلوت سوراخ‌های کوچکی وجود دارد که این امکان به نوازنده داده می‌شود تا با انگشتان خود بتواند صدا و ریتم را کنترل کند. هم‌اکنون فلوت‌هایی جدیدی با نام (بوهم) ساخته می‌شود.

انواع فلوت:

فلوت ریکوردر

فلوت ریکوردر

از ساده‌ترین و ابتدایی‌ترین نوع فلوت‌ها می‌باشد. شیوه‌ی نواختن این ساز به صورت مستقیم است. از این فلوت به دلیل سبک و کوچک بودنش برای آموزش موسیقی به کودکان استفاده می‌کنند.
فلوت پیکولو

فلوت پیکولو

نوعی فلوت چوبی که بدون کلید است که به آن فلوت عربی هم می‌گویند. با این فلوت می‌توان ملودی‌های ایرانی، عربی، ترکی وحتی هندی یا شرقی را نواخت. فلوت پیکولو دارای صدایی تیز و سوت وار است و باعث ایجاد صدای بسیار زیبایی می‌شود.
فلوت کلیدی

فلوت کلیدی

از متداول‌ترین نوع فلوت در دنیاست. فلوت کلیدی تنها فلوتی است که از پهلو نواخته می‌شود و کنترل صدا در این نوع فلوت با فشردن و رها کردن کلید انجام می‌شود.
فلوت هندی

فلوت هندی

از جنس چوب بامبو بوده و دارای هفت سوراخ روی خود است که به صورت اریب در دست می‌گیرند و می‌نوازند.
پن فلوت

پن فلوت

از ساده‌ترین و ابتدایی‌ترین نوع فلوت‌ها می‌باشد. شیوه‌ی نواختن این ساز به صورت مستقیم است. از این فلوت به دلیل سبک و کوچک بودنش برای آموزش موسیقی به کودکان استفاده می‌کنند.
نی

فلوت چوبی

در همه نقاط دنیا وجود دارند و همچنین به آنها نی نیز می‌گویند
فلوت اکارینا

فلوت اوکارینا

فلوت اوکارینا قدمتی دیرینه دارد. جنس اصلی آن از سفال است، ولی اخیراً از جنس چوب، فلز، پلاستیک و شیشه هم ساخته می‌شود. روی بدنهٔ آن تعداد ۴ تا ۱۳ سوراخ وجود دارد.
فلوت چینی

فلوت چینی

فرم ثبت نام کلاس‌ها

"*" indicates required fields

MM slash DD slash YYYY