تمبک

آموزشگاه طهران پارس

اگر علاقه‌مند به یادگیری تمبک به‌صورت اصولی و حرفه‌ای هستید، مرکز موسیقی طهران پارس این شرایط را برای شما علاقه‌مندان به این ساز فراهم کرده تا بتوانید در کنار اساتید برجسته این ساز، تکنیک‌ها و سبک‌های مختلف را بیاموزید و فعالیت حرفه‌ای خود را با این ساز شروع کنید. اگر می‌خواهید در این ساز به درجه استادی برسید و یا حتی اگر می‌خواهید به‌صورت شخصی و برحسب علاقه خود این ساز را یاد بگیرید، می‌توانید به مجموعه طهران پارس اعتماد کنید تا در کمترین با یک آموزش اصولی، به درجات بالایی در نواخت این ساز دست پیدا کنید.

در صورت تمایل به مشاوره و ثبت‌نام در کلاس‌های آموزشی مبتدی تا حرفه‌ای ساز تمبک، می‌توانید با ما در ارتباط باشید.

آموزش تنبک طهران پارس
آموزش تنبک

تمبک

تمبک یکی از اصیل‌ترین و قدیمی‌ترین ساز‌های کوبه‌ای به‌حساب می‌آید که از گذشته تاکنون موردتوجه بسیاری از افراد قرار گرفته، به‌طوری‌که از زمان قاجار و پهلوی تاکنون، همچنان جایگاه ویژه خود را در بین ساز‌های دیگر حفظ کرده است.

بررسی مشخصات تمبک

تمبک طنین‌های دلنشین و خاصی را از خود تولید می‌کند و معمولاً حس حماسی و هیجانی به انسان می‌دهد. اساتید برجسته زیادی مانند ابوالحسن صبا، عیسی آقاباشی و… از گذشته تا حال در کشورمان وجود داشتند که توانستند آثاری ماندگار را با این ساز از خود به‌جای بگذارند. این ساز یک ساز ساده و درعین‌حال کاربردی می‌باشد که می‌توان با استفاده واردکردن ضربات در نواحی مختلف آن، موسیقی‌هایی با احساسات و اهداف مختلف را تولید کرد. بیس اصلی این ساز بر پایه کوبش و ضربه دست می‌باشد و استفاده از آن نیازمند دانش موسیقی در زمینه نوت‌های مختلف نمی‌باشد؛ بلکه باید با انواع ضربات، انواع نواحی تمبک و انواع سبک‌های موسیقایی آن آشنا شد و شروع به نواختن با آن کرد.

انواع تمبک

تمبک‌ها در حال حاضر انواع گوناگونی دارند که در این قسمت شما را با آن‌ها آشنا می‌کنیم.

تنبک-یک-تکه

تمبک یک‌تکه

به‌وسیلهٔ یک‌تکه چوب ساخته شده است که بسیار کار زمان‌بری می‌باشد
تنبک چندتکه

تمبک چندتکه

از چندتکه جدا از هم ساخته شده است که بعد از آماده‌شدن به یکدیگر چسبانده می‌شوند. زمانی که بدنهٔ این ساز آماده شد، پوست روی آن کشیده می‌شود.
تنبک ترکه ای

تمبک ترکه‌ای

این نوع از سازهای کوبه‌ای سبک بوده و از ترکه‌ها و تکه‌های زیادی ساخته شده است. با استفاده از این ترکه‌ها می‌توان تمبکی سبک و راحت تولید کرد.
تنبک فایبر

تمبک فایبری

از فایبرگلاس و یا پلاستیک فشرده ساخته شده است. اما از نظر بسیاری از اساتید موسیقی، این تمبک قابل‌قبول نمی‌باشد. دلیل مخالفت اساتید با این نوع از ساز، جنس آن می‌باشد که صدای دلنشینی را به وجود نمی‌آورد.

فرم ثبت نام کلاس‌ها

"*" indicates required fields

MM slash DD slash YYYY